Zielona kawa – skuteczny sposób na odchudzanie?


skuteczne odchudzanieWalka z nadmiarem kilogramów nie należy do łatwych. Zwykle wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowego stylu życia. Trzeba zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe oraz przekonać się do aktywności fizycznej. Ale istnieją sposoby, dzięki którym odchudzanie przestanie kojarzyć się z ogromem wyrzeczeń.

Zielona kawa – sprzymierzeniec odchudzania

Wsparciem osób odchudzających może okazać się zielona kawa. Już od dłuższego czasu jest ona przedmiotem badań wielu naukowców, którzy podkreślają jej właściwości sprzyjające redukcji masy ciała. Okazuje się, że zielona kawa rzeczywiście może ułatwić proces spalania tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zapanować nad nadmiernym apetytem.

Zgodnie z badaniami naukowymi, za właściwości odchudzające zielonej kawy odpowiada kwas chlorogenowy. Jest to substancja, która należy do grupy silnych przeciwutleniaczy. Jej wpływ na redukcję masy ciała sprowadza się przede wszystkim do ograniczenia wchłaniania węglowodanów. W ten sposób organizm zmuszany jest do czerpania energii z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej, ponieważ nie otrzymuje jej z węglowodanów. Warto mieć świadomość, że kwas chlorogenowy – jako że reguluje poziom cukru we krwi – zapobiega podjadaniu między posiłkami. Nie dopuszcza bowiem do poposiłkowego spadku stężenia glukozy, co zwykle skutkuje koniecznością sięgnięcia po coś do jedzenia.

Czy zielona kawa wystarczy, by schudnąć?

Zielona kawa stanowi świetne wsparcie każdej kuracji odchudzającej. By jednak osiągnąć zadowalające efekty, nie należy łudzić się, że jej spożywanie da samo z siebie rezultaty. Zielona kawa, np. w tabletkach doskonale uzupełnia racjonalne odżywianie oraz aktywność fizyczną. Jeżeli będziesz zdrowo się odżywiać, eliminując tuczące przekąski, a jednocześnie ćwiczyć choćby 2-3 razy w tygodniu, szybko zauważysz pozytywne efekty.

VN:R_N [1.9.22_1171]
Efektywność
Szybkość odchudzania
Jakość składników
Bezpieczeństwo
Brak efektu jo-jo
Opinie klientów
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
facebookgoogle_plusby feather
facebookgoogle_plusby featherResponses are currently closed, but you can trackback from your own site.
Comments are closed.