Odchudzające działanie zielonej kawy a badania naukowe


lekarz_zielona kawa

Nadwaga i otyłość to epidemia dzisiejszych czasów. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przewiduje, że do 2015 roku aż 700 milionów ludzi będzie zmagać się z otyłością, a ponad 2 miliardy – z nadwagą. Dane są przerażające, dlatego naukowcy cały czas poszukują naturalnych środków, które przyspieszą odchudzanie. W ostatnim czasie hitem stały się preparaty, których głównym składnikiem jest zielona kawa. Ale czy doniesienia dotyczące odchudzających właściwości niepalonych ziaren kawy znajdują potwierdzenie w badaniach naukowych?

Metodologia badań naukowych

Chcąc udowodnić odchudzające właściwości ekstraktu zielonej kawy, do badania zaproszono 8 mężczyzn oraz 8 kobiet w wieku 22-46. Pacjentom podawano wysokie dawki ekstraktu z zielonej kawy (1050 mg), mniejsze dawki (700 mg) oraz placebo.

Odchudzanie wg naukowców

Wyniki jednoznacznie wskazywały na zmniejszenie masy ciała średnio o 8 kg (± 2,3 kg), zmniejszenie BMI średnio o 2,9 (± 0,85). Redukcji uległa również tkanka tłuszczowa o średnio 4,4% (±2,0%). Oznacza to, że ekstrakt z zielonej kawy wykazuje działanie odchudzające i może stanowić uzupełnienie działań, prowadzących do utraty masy ciała.

Dzięki ekstraktowi z zielonej kawy można przyspieszyć spalanie tłuszczu, a także zmniejszyć łaknienie. Za odchudzające właściwości odpowiada przede wszystkim kwas chlorogenowy, który zmniejsza wchłanianie węglowodanów zmuszając organizm do czerpania energii z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Ponadto zmniejsza apetyt i skłonność do podjadania między posiłkami.

Zielona kawa dostępna jest w wielu preparatach wspomagających odchudzanie. Część z nich bazuje wyłącznie na wyciągu z surowych ziaren. Niektóre zawierają dodatkowe składniki, które potęgują efekty odchudzające. Obecność ekstraktu z zielonej kawy wspomaga oczyszczanie organizmu, co pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty odchudzania. Ponadto podkręca metabolizm, co również wpływa korzystnie na walkę z nadwagą. Dodatek chromu to z kolei mniejszy apetyt na słodycze, co także oznacza przyspieszenie efektów odchudzania.

VN:F [1.9.22_1171]
Efektywność
Szybkość odchudzania
Jakość składników
Bezpieczeństwo
Brak efektu jo-jo
Opinie klientów
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
facebookgoogle_plusby feather
facebookgoogle_plusby featherSkomentuj

You must be logged in to post a comment.