Na odchudzanie – zielona kawa czy zielona herbata?


zielona kawa 6

Wiele jest osób, które chcąc schudnąć, sięgają po naturalne preparaty. O ile jeszcze jakiś czas temu niezwykle popularna była zielona herbata, obecnie do tego grona dołącza zielona kawa. Niepalone ziarna w ostatnim czasie stały się hitem, pomagając pozbyć się zbędnych kilogramów. To zaś sprawia, że ludzie zastanawiają się, która kuracja pozwala osiągnąć lepsze wyniki.

Jak działa zielona herbata?

Ekstrakt z zielonej herbaty stanowi cenne źródło EGCG (galusanu epigalokatechiny) – flawonoidu odpowiedzialnego między innymi za odchudzające właściwości. W połączeniu z zawartą w ekstrakcie teiną (to herbaciany odpowiednik kofeiny) przyczynia się do podkręcenia metabolizmu.

Ponadto należy mieć świadomość, że zielona herbata działa również oczyszczająco. Pozwala pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu, co również ma pozytywny wpływ na efekty kuracji odchudzającej oraz na redukcję cellulitu.

Jak działa zielona kawa?

Skuteczne odchudzanie, jakie gwarantuje zielona kawa, możliwe jest przede wszystkim dzięki obecności kwasu chlorogenowego. Jest to substancja należąca do grupy polifenoli. Odchudzające właściwości tego kwasu wiążą się w dużej mierze z ograniczeniem wchłaniania węglowodanów. W praktyce oznacza to, że organizm – mając dość ograniczony do nich dostęp – źródła niezbędnej do życia energii musi szukać gdzie indziej. Wykorzystuje więc zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej, prowadząc do jej redukcji.

Kawa czy herbata?

Zarówno ekstrakt z zielonej herbaty, jak i zielonej kawy może wspomóc odchudzanie. Warto jednak mieć świadomość, że najnowsze badania wykazały, iż to właśnie zielona kawa może zagwarantować skuteczne odchudzanie, którego efekty są bardziej widoczne.

Trzeba przy tym pamiętać, że ani zielona herbata, ani zielona kawa tabletki nie sprawią, że nadmiar kilogramów zniknie bez naszej ingerencji. By spotęgować rezultaty działania, warto postawić na zdrową dietę oraz choćby minimalną aktywność fizyczną.

VN:F [1.9.22_1171]
Efektywność
Szybkość odchudzania
Jakość składników
Bezpieczeństwo
Brak efektu jo-jo
Opinie klientów
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
facebookgoogle_plusby feather
facebookgoogle_plusby featherSkomentuj

You must be logged in to post a comment.