Jak działają preparaty z zieloną kawą?


-zielona-kawa

O właściwościach odchudzających, jakie posiada zielona kawa, robi się coraz głośniej. Jeszcze jakiś czas temu właściwie niewiele osób słyszało o tym, by ziarenka niepalonej kawy pomagały w walce ze zbędnymi kilogramami. Dziś wielu ludzi rozpoczyna kurację, by wreszcie spełnić marzenia o szczupłej sylwetce. Sięgają więc po preparaty, których głównym składnikiem jest zielona kawa (a uściślając – jej ekstrakt). Warto więc zastanowić się nad mechanizmem ich działania. Dzięki temu będzie można odpowiedzieć na pytanie – czy to działa?

Jak działa zielona kawa?

Przede wszystkim mieć świadomość, że środki wspomagające odchudzanie, które bazują na zielonej kawie, zwykle zawierają dodatkowe składniki. Efekt? Kuracja daje szybsze rezultaty, a walka z nadwagą jest bezpieczna.

Zielona kawa to Szybsze spalanie tłuszczu

Za przyspieszenie procesów spalania tłuszczu odpowiada przede wszystkim kwas chlorogenowy, w który bogata jest właśnie zielona kawa. Substancja ta zmniejsza wchłanianie węglowodanów w przewodzie pokarmowym. Jak wiadomo cukry stanowią ważne źródło energii. A skoro ich wchłanianie jest wolniejsze, wówczas organizm musi uciekać się do innych środków. To zaś sprawia, że czerpie energię z zapasów, które zostały zgromadzone w tkance tłuszczowej.

Zmniejszenie łaknienia 

Preparaty na odchudzanie, w których głównym składnikiem jest zielona kawa, zapewniają skuteczne odchudzanie dzięki zmniejszaniu łaknienia. Dotyczy to przede wszystkim apetytu, który dopada między posiłkami. Za te właściwości również odpowiada kwas chlorogenowy, którego bogactwo stanowi zielona kawa. Nie dopuszcza do nagłego spadku stężenia glukozy we krwi. Zmniejszenie się poziomu cukru we krwi zwykle odpowiada za pojawienie się senności i ssania w żołądku, co zmusza do sięgnięcia po przekąskę.

Zmniejszenie łaknienia możliwe jest również dzięki zawartości chromu. Połączenie zielonej kawy z tym pierwiastkiem sprawia, że mija apetyt – szczególnie na słodycze. A jak wiadomo – z uwagi na ich wysoką kaloryczność – to one w dużej mierze uniemożliwiają odchudzanie.

Poprawa samopoczucia i wzrost energii

Odchudzanie dość restrykcyjnymi dietami zwykle wiąże się osłabieniem oraz pogorszeniem nastroju. Dlatego preparaty z zieloną kawą zostały wzbogacone o naturalnie pozyskiwaną kofeiną oraz ekstraktem z żeń-szenia. Dzięki temu odczuwa się przypływ energii, a dobry humor dopisuje.

Poszukujesz skutecznych i bezpiecznych środków na odchudzanie, których głównym składnikiem jest zielona kawa? Znajdziesz je tutaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Efektywność
Szybkość odchudzania
Jakość składników
Bezpieczeństwo
Brak efektu jo-jo
Opinie klientów
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
facebookgoogle_plusby feather
facebookgoogle_plusby featherSkomentuj

You must be logged in to post a comment.